Normal view MARC view ISBD view

Ojczyzna dobrej jakości : reportaże z Białorusi / pod redakcją Małgorzaty Nocuń.

Contributor(s): Nocuń, Małgorzata, (1980- ) [Redaktor] | Rosenau, Alicja [Tłumacz] | Sowińska, Agnieszka [Tłumacz] | Wydawnictwo Czarne [Wydawca].
Material type: TextTextSeries: Reportaż - Wydawnictwo Czarne: Publisher: Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2019Edition: Wydanie I.Description: 185, [6] stron ; 23 cm.Content type: Tekst Media type: Bez urządzenia pośredniczącego Carrier type: WoluminISBN: 9788380499409.Other title: Reportaże z Białorusi.Subject(s): Białorusini | Polityka | Społeczeństwo | Życie codzienne | BiałoruśGenre/Form: Antologie | Reportaż
Contents:
Z czym dzisiaj kojarzy się Białoruś? Niektórym z mityczną krainą nad Niemnem i kresowymi dworkami, wielu z Adamem Mickiewiczem i Świtezianką, ale większości zapewne z Aleksandrem Łukaszenką, którego nazwisko przy każdej wzmiance o Białorusi odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne życie, czasem zwykłe, niekiedy wyjątkowe, jak to bywa – pełne marzeń i rozczarowań. W tym zbiorze reportaży polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Na pierwszym planie pojawiają się ludzie. Czasem charyzmatyczni, pełni pasji i wiary w idee, a czasem zrezygnowani i pogodzeni z reżimem. Rozmawiają z nimi polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy. Z tych opowieści wyłania się obraz kraju, który bywa niepokojący, czasem szokuje, ale bez wątpienia porusza i nie pozostawia obojętnym. Autorzy i autorki: Katarzyna Brejwo, Rafał Grzenia, Julia Jurgens, Eva Lene Lorzer, Jędrzej Morawiecki, Katarzyna Moskalewicz, Aneta Prymaka-Oniszk, Kaja Puto, Aliona Szabunia, Ziemowit Szczerek, Agnieszka Wojcińska. źródło opisu: materiały Wydawnictwa
Item type Current location Call number Status Date due Barcode
Książka Książka Oddział dla dzieci i młodzieży
308 (Browse shelf) Checked out 22/08/2020 1 042560

Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Reporterów Rekolektyw.

Z czym dzisiaj kojarzy się Białoruś? Niektórym z mityczną krainą nad Niemnem i kresowymi dworkami, wielu z Adamem Mickiewiczem i Świtezianką, ale większości zapewne z Aleksandrem Łukaszenką, którego nazwisko przy każdej wzmiance o Białorusi odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne życie, czasem zwykłe, niekiedy wyjątkowe, jak to bywa – pełne marzeń i rozczarowań.

W tym zbiorze reportaży polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Na pierwszym planie pojawiają się ludzie. Czasem charyzmatyczni, pełni pasji i wiary w idee, a czasem zrezygnowani i pogodzeni z reżimem.

Rozmawiają z nimi polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy. Z tych opowieści wyłania się obraz kraju, który bywa niepokojący, czasem szokuje, ale bez wątpienia porusza i nie pozostawia obojętnym.

Autorzy i autorki: Katarzyna Brejwo, Rafał Grzenia, Julia Jurgens, Eva Lene Lorzer, Jędrzej Morawiecki, Katarzyna Moskalewicz, Aneta Prymaka-Oniszk, Kaja Puto, Aliona Szabunia, Ziemowit Szczerek, Agnieszka Wojcińska.

źródło opisu: materiały Wydawnictwa

Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Polsko-Niemieckiej

Teksty w języku polskim, częściowo tłumaczone z języka niemieckiego (Alicja Rosenau) i rosyjskiego (Agnieszka Sowińska).


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie biblioteka-komorow.pl wykorzystują pliki "cookies" Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej >>>

Powered by Koha